פרשת כי תצא
אביב אריאן - 11/09/2016

פרשת השבוע "כי תצא", מתחילה במילים "כי תצא למלחמה על אויבך". מי הם האויבים? הרוחניות השמית מלמדת אותנו

כי האויבים שצריך להילחם בהם, בייחוד עכשיו, מספר שבועות לפני ראש השנה, הם אותם אויבים מרים שמלווים אותנו כל השנה- הספק, הפחד, הקנאה, היוהרה,  הכעס הזעם וכו'.

מצווה מיוחדת היא למגר את הספק, המסומל בספרות הקבלית כ"עמלק" (אותה גימטריה). מהו הספק- הספק בעצמך, הספק ביכולת שלך לשנות דברים, הספק בטוב בעולם וכו'. אם אתה נכנע לספק, אתה מפסיק לפעול בעולם בתור מי שמשפיע על העולם, אלא יותר כמי שהעולם שם לו תקרת זכוכית מוגדרת מראש (ולרוב די נמוכה). התקרה הזאת קיימת בכל התחומים- האישי, הזוגי, התעסוקתי, המשפחתי, היצירתי וכו'.

(קרא עוד…)
תקופת בין המצרים
אביב אריאן - 28/07/2016

"כשהבית ריק, לא משנה אם אתה צודק".

אתם בוודאי יכולים להיזכר במצבים שבהם המצב הפנימי שלכם השפיע על הסיטואציה החיצונית. כך למשל, אם אתם במצב רוח טוב ובני הזוג שלכם עושה משהו שהוא לא תואם את תפישתכם, יותר סביר שתוכלו להטות את השיחה באופן בונה. לעומת זאת, אם אתם עייפים ועצבניים, כל דבר עלול להביא לפיצוץ ענק שיביא איתו חשבונאות רבה משחר ההיסטוריה. כאשר חם, ניצוץ קטן יכול להדליק שריפה גדולה.

(קרא עוד…)
פרשת "שלח לך": חטא המרגלים – אמונה והתגברות על קשיים
אביב אריאן - 01/06/2013

לפי הקבלה, בכל שבוע יש אתגר התפתחותי שנועד להדריך אותנו כיצד לתקן ולשפר את עצמנו, כדי שנוכל להיות עוצמתיים יותר, בטוחים יותר, שמחים יותר ומשפיעים יותר לטובה על סביבתנו. ההנחיות מצויות בסודות פרשת השבוע של אותו שבוע. יש מקובלים שאומרים שאם נסתכל עמוק בפנים בדברים שמעסיקים את האנשים במהלך השבוע, נוכל לראות שכולם עוסקים בנושאים דומים, המובאים

בסודות הפרשה.

יש הרבה סודות בכל פרשה והרבה לימוד שאפשר להפיק ממנה.

פרשת השבוע הינה פרשת שלח-לך. סיפור הפשט מספר על 12 המרגלים, דמויות מכובדות בעדה, שנשלחו על ידי משה לתור את הארץ. 10 מהם (לבד מכלב בן יפונה ויהושוע בן נון) חזרו עם אמירה שהארץ "ארץ אוכלת יושביה היא" וגרמו לכל העם לפחד להיכנס לארץ ולהתלונן על עצם היציאה ממצרים. זהו חטא המרגלים, שכתוצאה ממנו כל דור המדבר (לבד מכלב בן יפונה ויהושוע בן נון) מתו לפני הכניסה לארץ. החטא גרם לעיכוב של 40 שנה במועד הכניסה לארץ. לפי הקבלה יום חטא המרגלים היה "בכיה לדורות". היה זה יום תשעה באב, כשכתוצאה מחטא זה, שנים אחרי כן, באותו מועד, קרו דברים נוראים לעם ישראל : בין השאר נחרבו בית ראשון ושני, נכבשה ביתר בתקופת מרד בר כוכבא, גירוש ספרד, נחתם הפתרון הסופי, ועוד. (קרא עוד…)
2013 (c) לטיפול והתפתחות נפשית ורוחנית